Education Centre

Arayabilirsin:   90 (542) 57 107 57

Kitaptan

Niyetimiz bugün Louvre Müzesine gitmekti ancak hava durumu raporuna göre bugün hava çok güzel olacak. Yarın ise yağmurlu. Plan değiştirip yarın gideceğimiz Eiffel'e bugün gitmeye karar veriyoruz.

Kule saat 9:30 ile 23 arasında ziyaretçiler için açık. İki çeşit bilet alınabiliyor. Kulenin ortasına kadar çıkmak isteyenler 8,1€ öderken en üstüne kadar çıkmak isteyenler 13,1€ ödüyorlar. Kulede kalmak ile ilgili herhangi bir zaman sınırlaması yok ancak biletler tek kullanımlık. Kuleden bir defa çıkıldıktan sonra aynı biletle gün içinde tekrar giriş yapılamıyor.

Kuleden Paris'e bakıldığı zaman planlı şehirciliğin nasıl olması gerektiği gayet iyi görülüyor. Geniş yollar, yüksekliği hemen hemen aynı olan binalar.

Binaların yukardan görüntüsü Paris'in planlı bir şehir olduğunu gösteriyor. Tek tek yapılmış bağımsız binalar yerine büyük binalar var. Bu şekilde binalardan oluşan bir şehrin yapılması ancak bir iradenin var olması ile mümkün olabilir.

Şehre bakınca insanların kendi arasında uyum içerisinde yaşamak ve şehir yönetimi ile ilgili geliştiğini anlamak son derece kolay. ...

Devamını okumak isteyenler, kitabı satın alabilirler.

Kitap sipariş sayfası.